Kastamonu'da Kadın Çiftçiler Yarıştı

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması'nın Kastamonu etabında Ağlı ilçesinden Hülya Kesim birinci oldu.

  • 493
Kastamonu'da Kadın Çiftçiler Yarıştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KASTAMONU'DA KADIN ÇİFTÇİLER YARIŞTI

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Kadın Çiftçiler Yarışıyor Bilgi ve Proje Yarışması”nın Kastamonu etabında Ağlı ilçesinden Hülya Kesim birinci oldu.
Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde düzenlenen yarışmanın il finalinde, Ağlı, Araç, Daday, Devrekani, Merkez, Seydiler, Taşköprü ve Tosya ilçelerinden 8 kadın çiftçi yarıştı.
Toplam 15 sorunun sorulduğu yarışmada, 13 doğru cevapla Ağlı ilçesi Bereketli köyünden Hülya Kesim birinci, 12 doğru cevapla Taşköprü ilçesi Akdoğan köyünden Nagehan Yazar ikinci ve 11 doğru cevapla Seydiler ilçesi Sabuncular köyünden Arzu Savaş üçüncü oldu.
Yarışma sonunda, Kastamonu Vali Yardımcısı Alper Tanrısever, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Yaman ve İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi tarafından dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.
Yarışmada ayrıca, dereceye giremeyen kadın çiftçilere de hediyeler verildi.