Kastamonu'da Yürütülen Çalışmalar

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yerel gazetecilerle gerçekleştirdiği görüşmelerde Kastamonu'da yürütülen çalışmalar hakkında da bilgiler verdi.

  • 928
Kastamonu'da Yürütülen Çalışmalar
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Yeni yapılacak sanayiden Güneykent Projesi’ne, Hilton Oteli’nden asgari ücretlilere yönelik olarak yapılacak olan konutlara kadar çok önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Tahsin Babaş; Kastamonu ve Kastamonu halkı için çalışmalarını sürdürdüklerini ve ilgili bakanlıklarla temasa geçerek projelerini hayata geçirmeye devam ettiklerini vurguladı. Yeni sanayi konusunda çalışmaların 2016 yılında başlayacağını ifade eden Babaş’ın üzerinde durduğu bir diğer konu ise Güneykent Projesi oldu. Babaş; “Güneykent Projesi Kastamonu için çok önemli bir proje. Şehrin 25-30 yıllık konut ihtiyacına cevap verecek. İnşallah 2016 yılında bizi tamamen çalışma sahasında göreceksiniz” diye konuştu.

‘OTEL, İŞ MERKEZİ VE RESİDANCE PROJEMİZ GELDİ’ 

30 Mart Mahalli İdare Seçimlerinde Başkan Babaş’ın Kastamonu’ya vaat ettiği önemli projelerden bir tanesi olan Otel, AVM ve Residance Projesi’nde de somut adımlar atılmaya devam ediliyor. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Babaş; “Otel, İş Merkezi ve Residance Projesi elimize ulaştı. Projeyi inceleyeceğiz ve onayladıktan sonra hızla çalışmalara başlayacağız" dedi. Hilton Oteli için de arazi belirleme çalışmalarının devam ettiğini sözlerinde dile getiren Babaş, TEDAŞ’ın yanında Mustafa Gün ve ortaklarına ait, TAŞİKO’nun karşısında Selçuk Yılmaz’a ait ve Olukbaşı mevkiinde Tonbullara ait araziler için görüşmelerin sürdürüldüğünü belirtti.

‘ASGARİ ÜCRETLİLERİ BİRAN ÖNCE  EV SAHİBİ YAPMAK İSTİYORUZ’ 

Geçtiğimiz günlerde Gazeteciler Cemiyeti ile bir araya geldiği toplantıda asgari ücretlilere konut müjdesini veren Babaş, bu projeyi de biran önce uygulamaya geçirmek istediklerini söyledi. Babaş; “Asgari ücretli vatandaşlarımızın ev sahibi olması konusunu çok önemsiyoruz. Birçok vatandaşımız ev sahibi değil. İnşallah hayata geçireceğimiz bu konut projesi ile birlikte asgari ücretle geçimini sağlayan birçok vatandaşımızı da ev sahibi yapmak istiyoruz” diyerek sözlerine ekledi. 

(KG)