Kastamonu'da 'Asansör Standardı' semineri

Kastamonu'da bina sorumlusu, idare ve asansör firması sahiplerine  yönelik 'Asansör İşletme Bakım Yönetmeliği ve Asansör Standardı' konulu seminer verildi.

  • 282
Kastamonu'da 'Asansör Standardı' semineri
TAKİP ET Google News ile Takip Et

KATSO Konferans Salonunda düzenlenen 'Asansör Standardı' adlı seminerde; TSE İl Müdürü Bayram Güven tarafından TSE'nin ulusal/uluslararası faaliyetleri, asansör muayene hizmetleri, asansör servislerinin HYB belgelendirmeleri konusunda bilgiler ve Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü yetkililerince yeni yönetmelik hakkında sunum yapıldı.

Asansörlerin standart hale getirilmesi için çalışmaların yapıldığını anlatan TSE İl Belgelendirme Müdürü Bayram Güven, katılımcılara 'Asansör İşletme Bakım Yönetmeliği ve Asansör Standardı' hakkında bilgiler verdi. 

Seminere katılanların sorularını da yanıtlayan Güven; “Hepimizin gün içinde defalarca kullandığı asansörlerin bakım ve onarımlarının düzenli yapılması, güvenli kullanılabilir olması önem arz etmektedir. Asansörlerin uygunluk denetimleri; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca çıkartılan Asansör İşletme Bakım Yönetmeliğine göre yürütülmektedir. İlgili yönetmeliğe göre yöneticiler, bina sorumluları; TSE Hizmet Yeterlik Belgeli (HYB) asansör servisleri ile sözleşme yaparak aylık bakımlarını yaptırmak, Belediyelerce yetki verilen TSE veya diğer muayene kuruluşlarına da yıllık muayenelerini yaptırmakla sorumlular” dedi.