Katar "Başka Kastamonu yok"

Kastamonulu Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) Genel Merkezi Kasım ayı yönetim kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı. KASİAD Genel Başkanı Ayhan Aslan başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar'da katıldı.

  • 1110
Katar &quotBaşka Kastamonu yok"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Toplantıya; KASİAD Genel Başkan Vekili Mehmet Umur, Genel Başkan Yardımcısı Aydın Aslandağ, Genel Muhasip Hüseyin Kaya, Genel Sekreter Cemal Şenol, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Arer, Seçil Özkan Arslan, Fikriye Aslan, Altan Yavuz, Atilla Gür, Dr. Av. Fikret Özkan, Doğan Baş, Demir Yılmaz, İzzet Açıkgöz, Şerafettin Özkan, Ahmet Kamil Salahoğlu, KASİAD Muğla Temsilcisi Denizhan Yılmaz ve Genel Merkez Basın Danışmanı Abdülkadir Akın katıldı.

Toplantıda ilk olarak Kasım ayının ilk haftasında Kastamonu'da gerçekleştirilen “1.Kastamonu İş Dünyası Zirvesi” ele alındı ve genel bir değerlendirme yapıldı.

Genel Başkan Ayhan Aslan, Kastamonu zirve toplantısının amacına ulaştığını vurguladı. “Ufak tefek eksiklikler olmuş olabilir, bunları da gelecekte etkinlikler de dikkate alacağız” diyen Aslan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öncelikle şunu ifade etmeliyiz, sevdamız Kastamonu'dur. Yıllardır beklenen ve özlenen bir etkinlik yapıldı. Bunun ileri de meyveleri ve etkilerini hep beraber göreceğiz. Kastamonu ve İstanbul’daki iş adamları, el ele, gönül gönüle vererek güzel geleceğin adımını birlikte atmışlardır. Zirve toplantısında emeği olanlar başta Ahmet Katar bey olmak üzere tüm emeği geçenleri tebrik ediyor ve kutluyorum” dedi.

KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar ise zirve toplantısı hakkında bilgi verdi. Katar: “Başka Kastamonu yok, biz hatasıyla sevabıyla bir zirve gerçekleştirdik. Bunun için hata aramaya, nifakçılara fırsat vermeye gerek yok. Yolumuza bakacağız ve bardağın dolu tarafına bakmalıyız. Bir olmalıyız, birlik olmalıyız. Gücümüzün farkında olmalıyız. Gücümüzü fark etmezsek, ne siyasette ne iş dünyasında başarılı olabiliriz. Bizi ne iş ne de siyaset dünyasında dikkate alırlar. Biz bireysel hareket ediyoruz, gücümüzü fark ederek birlik edersek Kastamonu’nun ve Kastamonulunun gerçek gücünü inşallah bu heyecanla ortaya çıkarmaya azimliyiz” dedi.

Zirve toplantısının genel değerlendirmesinin ardından, Ankara’da gerçekleştirilecek ve elden ulaştırılacak mektuplara ilişkin program ele alındı. İş dünyasının ve Kastamonu’nun ana sorunlarını içeren mektupları iletmek üzere heyet halinde Ankara’ya Milletvekili, Bakan, Bürokrat ziyaretleri yapılması konusunda ortak görüş kararı alındı. KASİAD’a yeni katılan üyelere verilmek üzere hazırlanan katılım ve teşekkür belgelerinin ilki de KASİAD Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Katar'a verildi.

(Haber Merkezi)