Kayıp 5 kişilik aileye ait çoban köpekleri, barınağa götürüldü

Kastamonu'da Bürme Köyünde çıkan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesinden 21 gündür haber alınamıyor. 21 gündür enkaz alanında bekleyen kayıp aileye ait çoban köpekleri ise, Kastamonu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlilerinde yakalanarak hayvan ambulansıyla barınağa getirildi.

  • 754
Kayıp 5 kişilik aileye ait çoban köpekleri, barınağa götürüldü
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu’da merkeze bağlı Bürme Köyü Kuzören Mahallesinde 29 Kasım’da çıkan yangın sonrasında kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesinden 21 gündür haber alınamıyor. Çataloğlu ailesine ait 5 çoban köpeği ise olayın yaşandığı alanı terk etmemesi üzerine Kastamonu Belediyesi Hayvan Bakımevi görevlileri harekete geçti. Günlük Bürme Köyüne gelerek çoban köpeklerine yiyecek bırakan görevliler, ailenin 21 gündür bulunamaması üzerine köpekleri yakalayarak barınağa getirdi.

Kastamonu Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi Görevlisi Gürol Demirci, Bürme Köyünde yangın alanında 5 tane çoban köpeğinin bulunduğunu belirterek, “Bu köpekler yangının olduğu enkaz alanından ayrılmamışlardı. Biz, köpeklerin gerekli bakımlarını yapıyorduk. Sürekli köye gelerek köpeklerin beslenmesini sağlıyorduk. Fakat hava şartları biraz daha zorlaşacağından dolayı bu köpeklerin enkaz alanından alınması gerektiğini düşündük. Bu konuda Kastamonu Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın da direktifleri doğrultusunda köye gelerek hayvanları yakaladık ve barınağa götürülmesini sağlayacağız. Şu anda bir tane köpeğimiz kaldı yakalanmayan, diğer 4 çoban köpeğini yakaladık. O da muhtemelen kalabalıktan dolayı ormanlık alan içerisine doğru kaçtı, bulamadık. Ama ortalık sakinleşince geleceğini düşünüyoruz. Onu da yakalayıp barınağa getireceğiz” dedi.

Öte yandan Kastamonu İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 21 gündür kayıp 5 kişilik Çataloğlu ailesinin aranmasına devam ediliyor.