KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret

Kastamonu Gazeteciler Derneği (KGD) yönetimi, Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil'i ziyaret etti.

  • 1497
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret

Kastamonu Gazeteciler Derneği (KGD) başkan ve yönetimi ile Tosya basın mensupları Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’i makamında ziyaret etti.

Başkan Kavaklıgil’e belediyecilik çalışmalarında başarılar dileyen Kastamonu Gazeteciler Derneği heyeti belediyenin tamamlanan ve devam eden projeleri hakkında Başkan'dan detaylı bilgi aldı.

Ziyarette Dernek Başkanı İzzet Sarı, Kastamonu gazetecileri ve Tosya basın mensupları adına Başkan'a günün anısı olarak çeşitli hediyeler verdi.

Başkan Volkan Kavaklıgil, Kastamonu Gazeteciler Derneği yönetimine yaptıkları nezaket ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, "Kastamonu ve Tosya basınına yeni güç ve güven getiren bu yeni oluşumdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Basın bizim için çok önemli ve kamu hizmeti veren adeta bizlerin mesai arkadaşları. Bu anlamda Tosya Belediyesi olarak her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizlerin yeni kurmuş olduğunuz derneğinizde başarılı çalışmalar diliyorum." dedi.

Başkan Kavaklıgil ziyaret sonrasında gazetecilere belediyenin yapmış olduğu tamamlanan ve devam eden projeleri yerinde göstermek için birlikte bu yerleri görmeye davet etti:

ŞEHİRLER ARASI OTOGAR

Başkan Kavaklıgil ilk önce ilçenin Yavuz Selim Mahallesinde devam eden şehirler arası otobüs terminali ve galericiler sitesi otobüs terminali hakkında bilgi verdi. "Sekiz yazıhane on perondan oluşmaktadır. İçerisinde lavaboları mescitleri ve bir adette restoranı bulunmaktadır. Şehrin ihtiyacını uzunca bir süre karşılayacak olan bu otogar ile şehrin ulaşımını kolaylaştırırsak ilçe ekonomisine katkı sunmayı hedeflemekteyiz."

GALERİCİLER SİTESİ

"Galericiler sitesi 12 dükkan üzerine kurulmuştur. Dükkanların oturumları 100 metrekare olup asma tavanlarıyla birlikte toplamda 150 metre karedir ve galericilik mesleğini yapacak olan vatandaşlarımız için standartlarına uygun bir şekilde yapılmıştır. İki tesisimizin toplam oturum alanı 12 dönümdür. İlçe ekonomisine katkı sunarak otogar yanında yer alması araç alım satımı için şehir dışından gelen vatandaşlarımız için cazip olacaktır. İki projenin toplam maliyeti 20 Milyon liradır."

İÇME SUYU ARITMA TESİSİ

"Tosya Belediye Başkanlığı insani tüketim amaç su arıtma sistemi; Otomatik elek filtrasyon, turbidex bulanıklık giderici filtrasyon sistemi, karbon filtre sistemi, yumuşatma ünitesi olmak üzere 4 ana unsurdan oluşmaktadır. 500 metre kare kapalı alanı olmak üzere 3 bin 700 metrekare alana yerleşmektedir eklentileri ile beraber yaklaşık olarak 55 bin nüfuslu şehrin 24 saat su ihtiyacını karşılayacak şekilde planlanmıştır. Özellikle yıllardır kireç oranı yüksek bir su ile yaşamını sürdüren ilçe halkımız, proje hayata geçtikten sonra kireçten tamamen kurtulacaktır. Arıtma tesisimiz hizmete girdiğinde yıllık mevsim şartlarına göre 4 milyon liraya yakın elektrik enerjisi tasarrufumuz olacaktır. Projenin toplam maliyeti 15 Milyon liradır."

HAYVAN PAZARI MODERN MEZBAHANE VE SOSYAL TESİS

"Hayvan pazarı modern mezbaha ve sosyal tesisin yapıldığı alanın toplamı 15 bin metrekaredir. 450 metrekaresi padoklar hariç modern mezbaha kurulum kapalı alanıdır. Padokları ile beraber 750 metrekare kapalı alana sahip olacaktır. İlçe ve bölge hayvancılığının gelişmesine önemli katkı sağlayacaktır, ayrıca bölge ve ilçe üreticilerinin devlet teşviklerinden yararlanması için yapılan tesisler çok önemlidir. Hizmet sağladığı nüfusunda daha sağlıklı ve hijyenik gıdaya ulaşması sağlanacaktır. Modern hayvan pazarı bin 500 büyük baş 550 küçük baş kapasite de olacaktır. Hizmete girdiğinde altyapısı ve sosyal tesisi ile üretici taleplerini gerçek manada karışlayan bir tesis olarak ilçemize ve bölgemize hizmet verecektir. İlçe ekonomisine dolaylı katkıları ve üreticilerimize doğrudan katkıları düşünüldüğünde modern hayvan pazarı ve mezbahanın ne kadar önemli bir yatırım olduğu görülmektedir. Projenin toplam maliyeti 18 Milyon liradır."

YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZU

"İlçemiz için çok önemli eksikliklerden biri olan bu yatırım sayesinde hem yazın hem de kışın vatandaşlarımız ve özellikle gençlerimiz yüzme sporunu yapabilecektir. Ayrıca teknik özellikleri bakımından ulusal müsabakalara da ev sahipliği yapabileceğimizden ayrıca ilçe tanıtımı ve ekonomisine de katkı sunacaktır. Projenin toplam maliyeti 20 Milyon liradır."

YENİ KAPALI GİYİM PAZARI

"İlçemizin gelişimine yönelik olarak şehrin orta kısmında kalan giyim pazarını yeni haliyle günün teknolojisine ve şehir estetiğine uygun bir şekilde kapalı hale getirmiş bulunmaktayız. Toplamda 2 bin 500 metrekare kapalı alan olacak yeni kapalı giyim pazarı ayrıca şehir ekonomisine katkı da sağlayacaktır. Projenin toplam maliyeti 5 Milyon liradır."

ÜÇ OLUKLARI MESİRE ALANI BÜYÜTME

"İlçemizin en önemli mesire alanlarından biri olan üç olukları mesire alanı içeresinde 100 adet kamelya, 100 adet mangal ocağı, yürüyüş ve bisiklet parkurları, çocuklar için yeni oyun grupları ile büyütülecek tam donanımlı bir spor, sosyal tesis alanı ve mesire alanı haline gelecektir. Projenin toplam yaklaşık maliyeti 10 Milyon liradır."

KAPALI SPOR SALONU

"Bin 500 kişilik seyirci kapasitesi ve içerisinde 8 adet farklı salon sporunun yapılabileceği salon ile bölgenin önemli spor merkezlerden biri olacaktır. Toplamda 20 dönüm üzerine kurulacak olan bu tesisin arsa alımları belediyemiz tarafından yapılmış olup şubat ayı içerisinde yapım ihalesine çıkmak için hazırlanmaktayız. Projenin toplam yaklaşık maliyeti 60 Milyon liradır." dedi.

Başkan Volkan Kavaklıgil, 2022-2023 yılı içinde devam eden ve tamamlanması planlanan projelerin toplam değerinin 200 Milyon lirayı bulacağını ve ilçeye bu hizmetleri kazandırırken borçlanmaya gidilmeksizin öz kaynaklardan karşılandığını belirtti.

Kastamonu Gazeteciler Derneği'nin Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil’e yaptığı ve gün boyunca devam eden ziyareti, akşam saatlerinde Belediye hizmet binası önünde çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret
KGD'den Başkan Kavaklıgil'i ziyaret