Küre Dağları Milli Parkı'nda tur güzergahı yolu ihalesi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Küre Dağları Milli Parkı'nın Bartın Arıt beldesi içerisinde yer alan tur güzergahı yolu ihalesinin 19 Nisan'da gerçekleştirileceğini bildirdi.

  • 557
Küre Dağları Milli Parkı'nda tur güzergahı yolu ihalesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Milletvekili Tunç, yaptığı yazılı açıklamada, Bartın'ın deniz, tarih ve kültür turizminin yanısıra, doğa ve milli park turizmi açısından da büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtti.

Avrupa'nın Panparks üyesi 13 milli parkından biri olan Küre Dağları Milli Parkının yüzde 52'lik bölümünün Bartın ili sınırlarında yer aldığını ifade eden Tunç, şunları kaydetti:

"Bartın turizminin gelişmesi açısından Milli Park yatırımlarına önem veriyoruz. Bu güne kadar, Küre Dağları Milli Parkı için ziyaretçi merkezleri, yürüyüş yolları ve giriş kapıları ile ilgili çalışmalar gerçekleştirdik.

Yine Arıt beldesinde bulunan Turanlar Köyü-Zoni Yaylası-Karapınar Çayırı-Söğütlü Köyü tur güzergahı yolunun yapım ihalesi 19 Nisan'da Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğünün Bartın'daki merkezinde gerçekleştirilecek. Bu sayede Zoni Yaylası Karapınar Çayırında günübirlik mesire alanları, yürüyüş yolları, kamelyalar, yağmur barınakları gibi imalatlar yapılacak ve turistler burada günlerini daha rahat geçirebilecek."