Kurtcu, Türkmenlere Yapılan Saldırıyı Kınadı

MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtcu, Suriye'deki Bayırbucak Türkmenlerine yönelik yapılan saldırıyı esefle kınadığını söyledi.

  • 225
Kurtcu, Türkmenlere Yapılan Saldırıyı Kınadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kurtcu, Suriye’deki Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik Esad rejiminin karadan ve Rus uçaklarının havadan gerçekleştirdiği saldırıları esefle ve şiddetle kınadıklarını belirterek, “Suriye’deki Türkmen varlığına yönelik her türlü saldırı, Türkiye’nin bölgedeki etkinliği ve itibarının yanı sıra, Türk milletinin hükmi şahsiyetine karşı yapılmaktadır. Sınırımızın hemen ötesinde kardeşlerimizin katledilmesine Milliyetçi Ülkücü Hareket’in sessiz kalmasını hiç kimse beklemesin. Milli davalar söz konusu olduğunda, Türk milliyetçileri milleti uyaran ve yol gösteren misyonundan geri durmayacaktır” dedi.

Milli ve bağımsız politikalar yürütmenin yolu bölgedeki Türkmenlere sahip çıkmaktan geçtiğini ifade eden Kurtcu, şöyle konuştu: “Yerlerinden yurtlarından edilen yüzbinlerce Türkmeni bugüne kadar görmezden gelen, yakılan yok edilen Türk şehirlerine Ayn el Arap (Kobani) kadar diplomatik tepki koyamayan bir dış politika, emperyalist tehdidi Türkiye’nin sınırlarından uzak tutamaz. Suriye ve Irak’taki tarihi Türk şehirlerinin Kobani kadar kıymeti olduğunu göstermeden Türk dış politikasını yönetenler başarılıyım diyemez. Türkmenlere sahip çıkılmadıkça, varlıkları teminat altına alınmadıkça Türkiye bölgede var olamaz. Türkiye kendi sınırlarını koruyabilmek için sınır ötesinde aktör olmayı başarmak zorundadır. Bölgede aktör olmanın yolu ancak ve ancak Türkmenlerle mümkündür. Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik tehditler karşısında koyacağı tavrı ezelden bilinen Milliyetçi Ülkücü Hareket’e dayatılacak hiçbir suni gündem, asli vazifesini yapmasına engel olamayacaktır. Böylesine kritik bir dönemde ülkesini seven insanlarımız her zamankinden daha fazla birlik bütünlük içerisinde milli duruşu birlikte gösterecek potansiyel gücünü koruyacaktır. Bundan dost düşman herkes ama herkes emin olmalıdır.”

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)