Kuzeykent Pazar Yerinin Etrafı Kapatılıyor

Kastamonu Belediyesi, Kuzeykent Kapalı Pazar yerinin çevresinin kapatılması için çalışmalarına devam ediyor.

  • 1375
Kuzeykent Pazar Yerinin Etrafı Kapatılıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Avrupa standartlarına uygun modern bir pazar yerini şehre kazandıran Kastamonu Belediyesi, Kuzeykent Pazar Yerinin etrafının kapatılması için çalışmalarını sürdürüyor. Kapalı Pazar Yerinin etrafını açılır-kapanır kepenk sistemi ve sabit polikarbon sistemi ile kapatan Kastamonu Belediyesi, giyim pazarında da mebran ve polikabron kapama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Hem pazaryerinde ticari faaliyetlerini sürdüren pazar esnafının hem de ihtiyaçlarını karşılamak üzere Kuzeykent Kapalı Pazar Yeri’ne gelen vatandaşların alışverişlerini daha sağlıklı koşullarda gerçekleştirebilmeleri adına çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyleyen Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Özellikle soğuk kış aylarında pazarlardan alışveriş yapan vatandaşlarımız ve burada ürünlerini satmakta olan esnafımız, köylümüz soğuk havalardan olumsuz yönde etkileniyor. Vatandaşlarımızın yağmur, çamur, kar ve soğuk hava gibi doğa koşullarından olumsuz etkilenmemeleri için bu pazar yerimizin etrafının kapatılması önemli. Şuanda 532 m2 polikarbon uygulaması tamamlanmış durumda olan kapalı pazar yerinin 2 kısa kenarında 4 adet ve toplamda 8 adet açılır kapanır kepenk sistemi bulunmaktadır. Giyim pazarı için de mebran ve polikarbon kapama çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu.

Kuzeykent Pazar Yerinde yapılan kapama çalışmalarını inceleyen Babaş, vatandaşların ve esnafın pazar yerinin etrafının kapatılmasından büyük memnuniyet duyduklarını kaydetti.

(İHA)