Nasrullah Meydanı Projesi

Kastamonu'da Nasrullah Meydanı, Kastamonu Belediyesi tarafından çevre düzenleme projesinde sona gelindi.

  • 917
Nasrullah Meydanı Projesi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Nasrullah Meydanı projesini, 1969 yılında Ersen Gürsel’in “Side ve Çevresi Turizm Planlaması” yarışmasında birincilik ödülünü aldığı Nihat Güner ve Mehmet Çubuk’un katılımıyla kurulmuş olan EPA Mimarlık ve Şehircilik Atölyesi tarafından yapılıyor.

Sultanahmet Meydanının kaderini değiştiren Sultanahmet ve Çevresi Düzenleme Projesini yapan EPA Mimarlık ve Şehircilik Atölyesi, bu başarılı projedeki deneyim ve başarısını Kastamonu Nasrullah Meydanı ve çevre düzenleme çalışmalarında bir kez daha gösterme kararı aldı.

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Şehirleri birbirinden ayıran ve adeta o şehre bir kimlik kazandıran en önemli unsurlarından bir tanesi şehirlerin meydanlarıdır. Nasrullah meydanı ’da Kastamonu’muza tarih boyunca unutulmayacak anıların ve olayların yaşandığı, Kastamonu denilince ilk akla gelen görkemli alanlar arasındadır. Ekibimizin başarışı ve tecrübesiyle bu tarihi meydan aynen Sultanahmet Meydanı’nda olduğu gibi görkemli bir kimlik ve tarihi dokusuna uygun yaşanılası otantik bir mekân haline dönüşecektir” dedi.

NASRULLAH MEYDANI’NI CAMİ İLE TAMAMLAYACAĞIZ

Nasrullah Meydanı ve çevresinin projesi üzerinde durduklarını belirten Kastamonu Belediye Başkanı Babaş, “En çok üzerinde durduğumuz projelerden biri Nasrullah Meydanı ve Çevresi Kentsel Tasarım Proje çalışması devam ediyor. İnşallah Nasrullah Camii tadilat çalışmaları bitmeden belediye olarak biz de çevre çalışmalarına başlayıp, çevre düzenlemesini tamamlamak istiyoruz” diye konuştu.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)