Önce Dövdü, Sonra Gasp Etti, Ardından Özür Diledi

Kastamonu'da yaşlı bir kadını ormanlık alanda aşırı alkollü iken önce dövüp ardından parasını gasp eden bir kişi, mahkeme salonunda özür diledi. Mahkeme heyeti, sanığı 12 yıl hapis cezasına çarptırdı.

  • 530
Önce Dövdü, Sonra Gasp Etti, Ardından Özür Diledi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ÖNCE DÖVDÜ, SONRA GASP ETTİ, ARDINDAN ÖZÜR DİLEDİ

Kastamonu’da yaşlı bir kadını ormanlık alanda aşırı alkollü iken önce dövüp ardından parasını gasp eden bir kişi, mahkeme salonunda özür diledi. Mahkeme heyeti, sanığı 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. 
Pınarbaşı ilçesine bağlı Uzla köyünde ikamet eden Tamer Topçu, 2012 yılının Eylül ayında akşam saatlerinden alkol almak için ormanlık alana gitti. Bu sırada 69 yaşındaki Feride Topçu ise, evinin ihtiyacı için ormanlık alandan ağaç ve çalı topluyordu. Tamer Topçu, bir müddet alkol aldıktan sonra ormanlık alanda yalnız ve savunmasız Feride Topçu’nun yanına gitti. Yaşlı kadını bıçak zoruyla tehdit eden Tamer Topçu, ardından dövmeye başladı ve üzerinde bulunan 4 bin 500 TL’yi alarak olay yerinden kaçtı. Olayın emniyet güçlerine ihbar edilmesi üzerine hareket geçen jandarma ekipleri, olaydan yarım saat sonra Tamer Topçu’yu üzerinde paralarla birlikte yakalayarak gözaltına aldı. Çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Tamer Topçu hakkında Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.
Davanın karar duruşmasında sanık Tamer Topçu, yaşlı kadına iş yaptığından dolayı bir miktar alacağının olduğunu söyledi. Uzun bir müddet alacağını temin edemediğini iddia eden Tamer Topçu, bu yüzden ormanlık alanda yalnız iken alkollü bir şekilde Feride Topçu’dan alacağını temin ettiğini kaydetti. Bu esnada kendisine bıçakla saldıran yaşlı kadından korunmak istediğini öne süren Tamer Topçu, kaçarken yaşlı kadının yüzüne dirseğinin geldiğini iddia etti. Topçu, yaptıklarından dolayı pişman olduğunu belirterek, “Özür dilerim. O zaman daha fazla para teklifinde bulundum ama kabul etmedi” dedi.
Ardından mahkeme heyeti, Feride Topçu’yu dinledi. Feride Topçu, sanıkla herhangi bir şekilde alacak-verecek meselesinin olmadığını belirterek, kendisini zorla gasp ettiğini ve dövdüğünü anlattı.
Daha sonra mahkeme heyeti, sanık hakkındaki kararını açıkladı. Mahkeme heyeti, sanık Tamer Topçu’ya beden bakımından kendisini savunamayacak kişiye yağma suçundan 12 yıl hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca mahkeme heyeti, sanık hakkında takdiri indirim uygulamadı.