İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterildi

Kastamonu'da İsrail'in Filistin'de yaptığı saldırılara tepki gösterildi.

İsrail'in Gazze'de yaptığı katliama tepki gösterildi

AK Parti İl Başkanlığınca Nasrullah Meydanı'nda ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıması ve İsrail askerlerinin Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan Filistinlilere yönelik katliamı protesto edildi.

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, burada yaptığı konuşmada, Kudüs'ün Müslümanların kırmızı çizgisi olduğunu belirtti.

ABD'nin İslam'ın ilk kıblesi, kadim Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Ünlü, "Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM'yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir." dedi.

Filistin'in ve Filistinlilerin yalnız olmadığını vurgulayan Ünlü, "İsrail'in dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği bu katliama sessiz kalmayacağız. Türkiye, Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde mazlumun yanında durmaya, hakkın, adaletin ve vicdanın yılmaz savunucusu olmaya devam edecektir." ifadesinde bulundu.

Konuşmanın ardından vatandaşlar ellerindeki "Filistin Canımız Feda Olsun Kanımız", "Ümmetin Umudu Tayyip Erdoğan", "Mescid-i Aksa Onurumuzdur", "Kudüs Bizimdir Bizim Kalacak" yazılı dövizlerle slogan attı.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2018, 17:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
BarokTurk
BarokTurk - 9 ay Önce

Ancak ümmet lideri kandil gecesi suriyeye yapılan tomahawk saldırılarından pek hoşnut olmuştu. O nasıl olacak şimdi.

SIRADAKİ HABER