Prof. Cemaloğlu APL'de Konferans Verdi

Hacettepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencilerine 'Güdülenme' konferansı verdi.

  • 374
Prof. Cemaloğlu APL'de Konferans Verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Özellikle üniversite sınavına girecek olan öğrencilerde motivasyonu sağlamak amacı ile düzenlenen konferansta, Gazi Üniversitesi Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Anabilim Dalı Başkanı ve Mobbingle Mücadele Ofisi Başkanı Prof. Dr. Necati Cemaloğlu konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Cemaloğlu, öğrencilere başarıya giden yolda atılması gereken adımlar hakkında bilgilendirmede bulundu.

Öğrencilere telkinlerde bulunan Prof. Dr. Necati Cemaloğlu, önemli olanın güzeli seçmek olmadığını belirterek faydalı ve işlevselliği yüksek olanı seçmenin daha doğru olduğunu söyledi.

Öğrencilerin hayatta yaptıkları hatalardan bir tanesinin günün popülerliğine aldanmak olduğuna dikkat çeken Cemaloğlu, “Öğrencilerimize tavsiyem olayları günün koşullarına göre değil, uzun vadeli değerlendirmek olsun. önemli olan güzeli seçmek değil uzun vadede yararlı olacağını hissettiğimiz olguları seçmektir. Öğrencilerimiz kendilerini ayna karşısında ölçer, kendi özelliklerine göre bir planlama yaparlarsa daha verimli olur” dedi.

(İHA)