"Bayramı, sosyal mesafeli yoğun duygularla kutlayacağız"

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Kurban Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 251
&quotBayramı, sosyal mesafeli yoğun duygularla kutlayacağız"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erbilgin; "Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü simgeleyen Kurban Bayramını, birlik ve beraberlik içinde karşılamanın mutluluğunu, coşkusunu ve huzurunu yaşıyoruz.

Bayramlar; birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. Toplumsal bilincin gelişmesine, ulusal değerlerin güçlenmesine, birlikteliğin, kardeşliğin ve sevginin yaşanarak ve paylaşılarak yerleşmesine aracılık etmesi, bayramları tüm toplumlar için özel kılmaktadır.

Bizlere, özgürce ve huzurla bayramları kutlama imkânı veren başta Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı sevdiklerimizle aramıza sosyal mesafe koyarak ancak aynı yoğun duygular içerisinde kutlayacağız. Sağlığımızın ve mutluluğumuzun yerinde olduğu bayramlarda bir arada olmak dileğiyle tüm Kastamonulu hemşerilerimizin Kurban Bayramını kutluyor, tüm insanlığa barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum."