"Engellilerimize her anlamda destek olacağız"

Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.

  • 262
&quotEngellilerimize her anlamda destek olacağız"
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Vidinlioğlu yazılı mesajında: “Engellilik yalnızca engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren, duyarlı olmayı gerektiren toplumsal bir olgudur. Engelli vatandaşlarımızın hayatlarını huzur içinde geçirebilmeleri için Kastamonu Belediyesi olarak üzerimize düşen ne varsa yapmak bizim boynumuzun borcudur. Şayet ulaşımdan eğitime, çalışma hayatından sağlık hizmetlerine varıncaya kadar her alanda engellilerimize insanca bir hayat sunmak, insani ve hukuki mükellefiyettir. Kastamonu Belediyesi olarak bizler de engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin devamlı yanlarında olarak her anlamda destek olacağız. Belediye hizmetlerimizi yürütürken engelli vatandaşlarımızı hep ön planda tutacağız. Engellilerimizin sorunlarının çözümü konusunda her zaman çalışacağız. Şehrimizi engelsiz hale getirmek adına birçok şey yapacağız. Sizlerin fikirlerinizi alacak, profesyonellerle konuşacak en iyisi ne ise onları hayata geçireceğiz.

Kastamonu’nun daha yaşanabilir olması, değerine değer katması için en önemli motivasyon kaynağımız desteğiniz ve inancımızdır. Bugünün, engellerin aşılmasına, bilinç ve farkındalık düzeylerinin yeniden, ölçülüp yeniden değerlendirilmesine vesile olmasını tüm içtenliğimle belirtmek isterim. Bilmeliyiz ki hepimiz bir engelli adayıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’nı tebrik eder, engelleri aşmış bir toplum, kalplerdeki engellerin kalkmış olduğu bir toplum dilerim.”