Sanayi Sitesi İçin Kooperatif Kuruldu

Kastamonu'da yeni kurulması planlanan sanayi sitesi için kooperatif kurulduğu açıklandı.

  • 487
Sanayi Sitesi İçin Kooperatif Kuruldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Belediye Meclisinde daha önceden çalışmaları başlatılan yeni sanayi sitesinin son durumu hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

Kastamonu’da eski ve küçük sanayi sitesi ile Toptancılar Hali’nin yeni oluşturulacak sanayi sitesine taşınmasının gündemde olduğunu belirten Tahsin Babaş, çalışmaların olumlu yönde ilerlediğini ve yakın bir zamanda projeyi hayata geçirmek istediklerini kaydetti.

Yıllardır yapılması konuşulan ancak net olarak somut bir adımın atılamadığı yeni sanayi sitesi için Kastamonu Belediyesi’nin elini taşın altına koyduğunu açıklayan Tahsin Babaş, sanayi sitesi esnafına yakışır bir projeye imza atmak için kooperatif kurulduğunu ve bundan sonra yeni sanayi sitesinin yapımı ile ilgili işlemlerin kurulan bu kooperatif tarafından yürütüleceğini söyledi.

Sanayi esnafının zor şartlar ve fiziki yetersizlikleri içerisinde hizmet vermeye çalıştığını ifade eden Tahsin Babaş, şöyle konuştu: “Bu zorlu yolculukta amacımız, sanayi esnaflarımıza çok daha iyi ortamlarda, daha verimli, daha nezih ve insan onuruna yakışır bir çalışma ortamı sağlamaktır. Çünkü nezih ortamlarda, nezih müşteri profiline hizmet etmek, ekmeğini kazanan Sanayi Sitesi esnafına da ayrı bir şevk kazandıracaktır. Mevcut Sanayi Sitesi şehrin ortasında kalması, gelişen ve değişen şehir ortamında hem yetersiz, hem de görüntü olarak da çeşitli sıkıntılara sebep olmaktadır. Daha sağlıklı çalışma ortamına ve daha verimli bir Sanayi Sitesi projesine ihtiyaç olduğu ortaya çıkmıştı. Bu doğrultuda yaklaşık 2 yıldan beri yürüttüğümüz çalışmalarda ciddi aşama kaydettik. Öncelikle kooperatifleşme yoluna gittik. Kooperatifin üye kayıtları tamamlandığında diğer tüm işlemler bu kooperatif üzerinden yürüyecek. Kooperatif olduğu zaman işlemelerin daha hızlı yürüyeceğini düşünüyorum. Kurduğumuz Kooperatif sanayi sitesinin yapımı için düşündüğümüz hazine arazisini ilgili bakanlıktan talep edecek ve destek isteyecek. Bu projenin hayata geçmesi için çalışmalarımızı hızlandıracağız”

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)