Süper Lig Ekipleri, futbol şöleninde buluşuyor

Kastamonu'nun Tosya ilçesi amatör takımlarından Tosya İdmanyurdu Spor Kulübü'nden bölgeye örnek olacak bir organizasyon.

  • 398
Süper Lig Ekipleri, futbol şöleninde buluşuyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

İlkini geçen yıl gerçekleştirdikleri  U-11 Tosya Pirinç Kupasını bu yıl da süper lig ekipleri Fenerbahçe, Bursaspor, Altınordu, Kasımpaşa, Sivasspor  ve Göztepe takımlarının katılımıyla 26-28 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirecekler.

Ayrıca, ilin tek profesyonel takımı Kastamonuspor 1966 yanı sıra Kastamonu Yıldızları Spor Kulübü, Sakarya Futbol Kulübü, Boyabat Çeltiksspor ve Çaycuma Gençlerbirliği takımları da katılım sağlayacak.

İki gün boyunca ilçede futbol şöleni yaşatacak organizasyonda farklı bölgelerden 160 çocuk , antrenörleri ve aileleri katılım sağlayacak.

Kulüp genel koordinatörü ve turnuva organizatörü antrenör Serkan Ertaş organizasyonla ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikle projemizi paylaştığımız günden bu tarafa bizleri dinleyen ve her zaman destek olacaklarının sözünü veren Tosya Kaymakamımız sayın Deniz Pişkin ve Tosya Belediye Başkanımız Volkan Kavaklıgil’e teşekkür ediyorum. Kulübümüz kurulalı henüz iki yıl olmasına rağmen ikinci büyük organizasyonumuzu gerçekleştireceğimiz için son derece heyecanlıyız. Zaten kulüp kuruluş aşamasında aldığımız ortak karar önce eğiticilerin sonra da ilçe gençlerinin gelişimi üzerine kurulu bir yapı olmasıydı ve bu planlama doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gençlerimize ne kadar fazla ulusal yarışma deneyimi yaşatabilirsek inanıyoruz ki gelişim adına hızlı yol alacağız. İkincisini organize edeceğimiz U-11 Tosya Pirinç Kupası da planlamamızın en önemli kısımlarından bir tanesi. İlçe de farklı bölgelerden birçok insanımızı ağırladığımız gibi profesyonel kulüplerin çocukların gelişimi adına yapmış olduğu çalışmaları da yakından takip etme fırsatı buluyoruz. Akdeniz ve Ege de sürekli bu tarz organizasyonlar yapılıyor. Bölgemizde ilk olan organizasyona ev sahipliği yapmakta bizler için ayrı bir gurur vesilesi. İnşallah öncülüğünü ettiğimiz bu organizasyon gibi birçok organizasyonla bölgemizde hareketlilik sağlanır. İki gün boyunca sürecek futbol şenliğine tüm komşu il ve ilçelerimizden sporseverleri bekliyoruz” dedi.

Birçok profesyonel kulüp scout ekibinin ve sürpriz konukların katılmasının beklendiği futbol şenliği 26 Nisan Cuma akşamı panel organizasyonu ve tanışma etkinliği ile başlayacak. 27 Nisan Cumartesi grup müsabakaları ve 28 Nisan Pazar günü final müsabakaları ve madalya töreninin ardından son bulacak.