Taşköprü Belediyesi, dereceye girenleri ödüllendirdi

Taşköprü Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında ilçe genelinde bulunan okullarda düzenlediği Atık Pil Toplama Kampanyası'nda dereceye giren okulları ödüllendirdi.

  • 811
Taşköprü Belediyesi, dereceye girenleri ödüllendirdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Taşköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nün başlattığı kampanya kapsamında ilçede bulunan okullara eğitim öğretim dönemi başında dağıttığı atık pil geri dönüşüm kutularını topladı. Buna göre en fazla pil toplayan okullar belirlenerek ödülleri verildi.

Taşköprü Belediye binasında gerçekleşen programda 1. olan Atatürk İlkokulu, 2. Muzafferettin Gazi İlkokulu ve 3. olan Seka İlkokulu’na ödülleri Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan tarafından verildi.

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, “Günlük yaşamda evlerde, işyerlerinde, ulaşımda, sanayide önemli miktarda kullanılan pillerin düzensiz olarak atılması sağlığımızı tehdit ediyor. Enerjisi bitmiş pillerin çöpe atılmaları durumunda hava, su ve toprak kaynaklarını kirleterek insan sağlığını olumsuz yönde etkilemekte. Atık pillerden en çok 0-6 yaş grubu çocukların etkilendiğini, zamanla bozulan ve gövdesinde akıntı meydana gelen pillerin içeriğinde bulunan civa, kadmiyum ve kurşunun, başta kansere, işitme bozukluğuna, sinir iletişim sisteminde ve kansızlık gibi birçok hastalığa yol açmakta. Belediye olarak bu tehdidi göz önünde bulundurarak atık pil toplama kampanyası düzenledik. Kampanyaya destek veren tüm okullarımızı ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

Hamza Sefa YILMAZ