Taşköprü'de 95 Kişi İş Sahibi Oldu

Taşköprü Belediyesi'nin Çalışma ve İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü'nün teklif çağrısına çıktığı Toplum Yararına Programı kapsamında 95 kişi 6 ay süreliğine iş sahibi oldu.

  • 529
Taşköprü'de 95 Kişi İş Sahibi Oldu
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Taşköprü Belediyesi’nin hazırladığı “Çevre Temizliği ve Kamusal Alt Yapı’nın Yenilenmesi” projesine 300 kişi başvurdu. Taşköprü Belediyesi Konferans Salonu’nda noter huzurunda yapılan kura çekimi ile 95 asil, 50 yedek katılımcı belirlendi. Çalışma ve İş Kurumu Kastamonu İl Müdürlüğü’nün gerekli incelemelerinin ardından kura sonucu çalışmaya hak kazananlar ile Taşköprü Belediyesi arasında taahhütname imzalanmasının ardından 26 Ekim pazartesi günü kuradan çıkan şanslı vatandaşlar çalışmaya başlayacaklar. Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, geçtiğimiz haftalarda 50 kişinin İŞKUR destekli olarak işe alındığını ve bu seferde yine Kastamonu İl Müdürlüğü ile yaptıkları görüşmelerin neticesinde 95 vatandaşın 6 aylığına belediye bünyelerinde çalışmaya başlayacağını kaydetti.

Bu sayede ilçede toplamda 145 kişinin Taşköprü’de iş sahibi olduğuna dikkat çeken Arslan, kış mevsiminin olduğu şu günlerde bu sayede birçok ailenin evine sıcak ekmek girme fırsatı olacağını hemde ilçe ekonomisine yaklaşık 1.5 milyon TL girdi sağlanacağını ifade etti. Arslan ayrıca daha önceki yıllarda da Toplum Yararına Program kapsamında işçi aldıklarını ve bu sayede beleyenin iş yükünün hafiflediğini ve hızlandığını kaydederek bu programı hazırlayan İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne teşekkür ettiklerini kaydetti.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)