Teleferik ve turizm projelerine vurgu

AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayı Babaş 'Teleferiği bitirip turizm projemizi hızla hayata geçireceğiz.' dedi.

  • 784
Teleferik ve turizm projelerine vurgu

Esnaf, ev ve kurum ziyaretleri ile çalışmalarına devam eden AK Parti Kastamonu Belediye Başkan adayı Tahsin Babaş; Teleferik ve Turizm projelerine vurgu yaptı.

"Kastamonu’yu doğa sporu tutkunlarının, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getireceğiz." diyen Babaş, "Her zaman esnafımızı dinliyoruz, bir aradayız. Esnafımızın en büyük sıkıntısı; işler düşük, maliyetler arttı, ekmek teknemizi ayakta tutmakta zorlanıyoruz. Son derece haklılar peki çözüm ne? Müşterinin iş hacminin artması gerekiyor. Şehrin mevcut potansiyeli belli! Bunun en karlı en güzel ve en olası yolu turizmi arttırmak. Şehrimizin Allah vergisi çok değerli bir turizm potansiyeli var. İlk günden bu yana biz bu potansiyeli etkin bir şekilde kullanmak, halkımızın refahını arttırmak istiyoruz. Teleferik projesini tamamlamamak şehrimize ve insanımıza çok büyük haksızlıktı. Biz teleferiği bitirip turizm projemizi hızla hayata geçireceğiz." dedi.

"Esnafımızın kasasına para girecek"

Babaş, "Teleferiğin son durağı belediye caddesi, burada teleferik turunu tamamlayan turist alışveriş yapacak. Eskiler su akar yolunu bulur derler, teleferik buraya adeta turist akışı sağlayacak. Kaynaklarımızın önüne set çekenlere kulak asmamak gerek. Esnafımızın kasasına para girecek, yüzü gülecek. Esnafımız kazandıkça hizmet kalitesi artacak. Esnafımızın sorunlarını geçici tedbirlerle çözemeyiz. Örneğin su faturasına indirim yapmak bir seçim vaadi olabilir ama kalıcı bir çözüm değil. Kazancını arttırmalısınız bu da kalıcı olmalı. Biz şehrimizin meselelerine böyle bakıyoruz. Turizm ile esnafımızın da halkımızın da yüzünü güldüreceğiz." diye konuştu.

"Sokak hayvanları meselesi çözülecek"

Babaş, "Türkiye gündeminde olan adeta insanları ikiye bölen sokak hayvanları meselesini insani bir noktadan çözmemiz gerektiğini düşünüyorum. Dünya sadece bizim değil, bu canlar Allah’ın dilsiz kullarıdır ve bize emanettir. Kendi dışında tüm canlara hoyratça davranmak insanı insan yapan merhamet duygumuza ihanettir. İnsanımızın da hayvanlarımızın da canını koruyan bir anlayışla hep birlikte bu meseleyi de çözeceğiz. Geçici hayvan bakım merkezini büyütüp hayvan severlerle iş birliği içerisinde konforlu bir alan oluştururken, kısırlaştırma ve sahiplendirme çalışmalarına ağırlık vereceğiz. Dünya tüm canlılarla güzel yeter ki merhametle sevgiyle yaklaşalım." diye konuştu.

Babaş, "Topçuoğlu pazaryerine yönelik hem pazarcı esnafımızın hem de vatandaşlarımızın şikayetleri var, gelir gelmez burayı modern bir semt Pazarı haline getireceğiz." dedi.

Kastamonu Milli Parklar Müdürlüğü ziyaretinde turizm projelerine vurgu yapan Babaş, şunları söyledi:

"Her mevsim bambaşka güzellikleriyle, renklerin baş döndürücü görsel şölenini, bu doğal hazineyi doğa sporu tutkunlarının, yerli ve yabancı turistlerin cazibe merkezi haline getireceğiz. Bu çalışmaları yaparken, tüm kurumlarımızın iş birliği çok önemli, biz belediye olarak öncülük edeceğiz. Bu bağlamda Milli Parklar Müdürlüğümüz ile çok güzel projeleri hayata geçireceğiz.

Bütün önceliğimiz çocuklarımıza modern, konforlu, refah içinde ekonomisi güçlü, insanı mutlu bir kent bırakmak. Halkımızdan aldığımız güç ile durmadan, yorulmadan, aşkla çalışmaya devam ediyoruz. Kastamonu İçin Gerçek Belediyecilik ile şehrimiz, Türkiye Yüzyılı şehirleri arasındaki yerini alacak."