TSE'den Kastamonu Entegreye E-0 Belgesi Verildi

Kocaeli'nin Çayırova ilçesinde bulunan Türk Standartları Enstitüsü'nde düzenlenen törende, Türkiye'nin önde gelen entegre firmalarından olan Kastamonu Entegre'ye E-0 belgesi verildi.

  • 583
TSE'den Kastamonu Entegreye E-0 Belgesi Verildi
TAKİP ET Google News ile Takip Et


Türk Standartları Enstitüsü, Türkiye’nin en büyük ağaç entegre tesisleri arasında yer alan Hayat Holding bünyesindeki Kastamonu Entegre firması ile belgelendirme protokolü imzalandı. Törene TSE Marmara Bölge Koordinatörü Mehmet Hüsrev, TSE Başkanı Hulisi Şentürk, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve Kastamonu Entegre firması yöneticileri katıldı.

TSE Başkanı Hulisi Şentürk törende yaptığı konuşmada; “E-0 belgesi halk sağlığı, insan sağlığı açısından bu işin doruk noktasıdır. Kastamonu Entegre bunu yakaladı. Bunu da bugün belgelendiriyoruz. Ben bunun diğer ürün gruplarına da, diğer işletmelerde de örnek olmasını diliyorum. Kastamonu Entegre bizim başlattığımız yeni bir belgelendirme yöntemine de başvurdu. Standart demek çok kaliteli anlamına gelmez. Kabul edilebilir bir kaliteyi sağlamış demektir. Elbette ki bu kaliteyi daha üst seviyeye yükseltmek gerekir. Özellikle Türkiye gibi ciddi iddiaları bulunan ülkeler mutlaka kendi alanlarında standardın üzerinde ürünleri üretmeleri ve bu sayede Türk Malı imajını tüm dünya pazarlarında üst seviyeye çıkartması gerekmektedir. Aksi takdir de Türk malı imajını yükseltmemiz ve Türkiye’de kaliteyi üst seviyeye taşımamız mümkün değildir’ dedi. Konuşmaların ardından imzalar atılırken, Kastamonu Entegre firması E-0 belgesini Hulisi Şentürk’ten aldı. Hulisi Şentürk ayrıca firma yetkililerine plaket takdim etti.

SAMET KAHRAMAN (İHA)