Vali Bektaş 'Ağacın Önemini Anlatamıyoruz'

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu'da ağacın değerini yeteri kadar anlatamadıklarını söyledi.

  • 446
Vali Bektaş 'Ağacın Önemini Anlatamıyoruz'
TAKİP ET Google News ile Takip Et

VALİ BEKTAŞ’TAN AÇIKLAMA
- KASTAMONU VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ;
- “AĞACIN ÖNEMİNİ ANLATAMIYORUZ”

Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, Kastamonu’da ağacın değerini yeteri kadar anlatamadıklarını söyledi.
21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası dolayısıyla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törende Kastamonu Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Çakıroğlu tarafından Şehit Şerife Bacı ve Atatürk Anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okunmasının ardından Çakıroğlu, beraberindeki heyetle birlikte Vali Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Çakıroğlu, Vali Bektaş’a fidan hediye etti.
Bektaş, ziyarette yaptığı konuşmada, 21 Mart’ın hem Orman Haftası’nın başlangıcı, hem de Nevruz günü olduğunu hatırlatarak, baharın başlangıcının Dünya’nın her yerinde kutlandığını kaydetti.
Kastamonu’da ormanın çok olduğunu ve vatandaşların ormanla iç içe yaşadığı bir şehirde ağacın değerini yeteri kadar önemini anlatamadıklarını belirten Vali Bektaş, “Çünkü herkes zaten bunu yaşıyor. Ağaçsızlığın, ormansızlığın ne olduğu bilmiyoruz. Ülkemiz giderek ormansızlaşan, çoraklaşan bir coğrafyada bulunuyor. Gerçekten ağaç, orman bizim için çok önemli. Hemen Ilgaz Dağını geçtikten sonra Ankara’ya doğru gittiğimizde, ne demek istediğim açık ve net bir şekilde anlaşılabiliyor. Son yıllarda Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ağaçlandırma konusunda ciddi ataklar yapıyorlar. Daha çok ormanın ağaçlandırılması ile değil de değerlendirilmesi tarafıyla ilgileniyoruz. Orman ürünleri ile ormanlarımızı değerlendirmeye çalışıyoruz. Ormanlarımıza iyi bakmaya çalışıyoruz” dedi.
Kutlamaların ardından Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi ve Zirve Düğün Salonu bahçesinde vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtıldı.