Çorlu Gençlerbirliğispor Karate Takımının Başarısı

Çorlu Gençlerbirliğispor Karate Antrenörü Selçuk Aksu, Bulgaristan`ın başkenti Sofya`da düzenlenen turnuvaya 10 ülkeden 480 sporcunun katıldığını belirtti.

  • 842
Çorlu Gençlerbirliğispor Karate Takımının Başarısı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

ÇORLU GENÇLERBİRLİĞİSPOR KARATE TAKIMINDAN ULUSLARARASI BAŞARI

Bulgaristan`ın Sofya kentinde düzenlenen Uluslarası Nikkon Open Karate Şampiyonasına 17 sporcu ile Çorlu temsilcisi olarak katılan Çorlu Gençlerbirliğispor 4 altın ve 5 gümüş madalya kazandı. 17 sporcudan 9`unun final müsabakası oynadığını kaydeden antrenör Selçuk Aksu bunun ciddi bir başarı olduğunu söyledi.
Bulgaristan`ın başkenti Sofya`da düzenlenen turnuvaya 10 ülkeden 480 sporcunun katıldığını belirten Çorlu Gençlerbirliğispor Karate Antrenörü Selçuk Aksu: “17 sporcu ile turnuvada yer aldık. Sporcularımızın 9`u final müsabakası oynamayı başardı. Final karşılaşmaları sonunda 4 altın 5 de gümüş madalya elde ettik” dedi.
Aksu: “Turnuvaya katılan sporcularımızın göstermiş olduğu üstün performanstan dolayı diğer ülke antrenörleri bizimle antrenman yapmak için görüşmelerde bulundu. Ülkemize gelerek antrenman yapma isteklerini bildirdiler. Bizde olumlu cevap verdik ve 2 hafta sonra Sırbistan takımı Çorlu`ya gelecek. 1 ay sonra ise Makedonya`dan bir karate takımı Çorlu`ya gelecek. Daha sonra biz de bu ülkelere gideceğiz” diye konuştu.
Selçuk Aksu Çorlu Gençlerbirliğispor Karate takımı sporcularının elde ettiği başarıların son derece önemli başarılar olduğunu da sözlerine ekledi.