Yenidünya, İlçe Ziyaretlerinde Bulunuyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya İnebolu, Abana ve Bozkurt'u ziyaret etti.

  • 499
Yenidünya, İlçe Ziyaretlerinde Bulunuyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et


CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yenidünya:“Artık bu yüzüstü bırakılmışlıktan kurtulmalıyız”

Kastamonu’nun özellikle sahil ilçelerinin yüzüstü bırakıldığını vurgulayan CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, Kastamonu’ya hizmet etmenin bir borç olduğunu ve bu borcu ödemek için de gece gündüz çalışacaklarını kaydetti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya İnebolu, Abana ve Bozkurt’u ziyaret etti.

Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler öncesinde çalışmalarını hızlandıran CHP Kastamonu 1. Sıra Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, baba ocağı Doğanyurt’ta verdiği seçim startının ardından ikinci durak olarak İnebolu’yu ziyaret etti. 

İnebolu CHP İlçe seçim irtibat bürosunu açılışına katılan Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya açılış öncesinde vatandaşlarla bir araya geldi.  Vatandaşların büyük ilgi ve sevgisi ile karşılaşan Prof. Dr. Yenidünya halkın gösterdiği yoğun sevgi seline layık olabilmek için gece gündüz dur durak bilmeden çalışacağını kaydetti.

Türkiye’nin 7 Haziran 2015’te önemli bir seçime gireceğini vurgulayan CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, Haziran 2015 seçimlerinin Türkiye’yi ilgilendirdiği kadar Kastamonu’yu da yakından ilgilendirdiğine dikkat çekti. 

“SAHİL İLÇELERİMİZ HAK ETTİĞİ DEĞERİ BULACAK

7 Haziran seçimlerinin Kastamonu seçimi olacağını vurgulayan Prof. Dr. Yenidünya: “Biz İnebolu’nun da, Abana’nın da, Bozkurt’un da, Çatalzeytin’in de, Cide’nin de, Doğanyurt’tun da sorunlarını çok iyi biliyoruz. Kastamonu’nun, İnebolu’nun kahraman evlatları maalesef hak ettiği değeri görmüyor. Öncelikle yapmamız gereken hak edilen değeri sağlamaktır. Biz Kastamonu’nun, İstiklal Madalyası sahibi Yiğit İnebolu’nun hak ettiği değer sağlayacağız. İnebolulular, Abanalılar, Bozkurtlular, Çatalzeytinliler, Cideliler ve Doğanyurtlular sağlık hizmetlerinin en iyisini hak ediyor. Benim hemşerim hasta olduğunda hem ulaşımda yaşanan sıkıntılar nedeniyle hem de hastanelerimizdeki fiziki alt yapı yetersizliği nedeniyle perişan oluyor. Buradan söz veriyorum ki tüm hemşerilerime hak ettikleri sağlık hizmetlerini getireceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Benim hemşerilerimin evlerine giden köy yolları kar yağdığı için kapanmamalıdır. Sahil ilçelerimizde yaşanan ulaşım ve yol sıkıntısını çözeceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur. Benim hemşerilerimin kar yağdığı için yoları ulaşıma kapanmamalı, elektrikleri kesilmemelidir. Biz artık bu yüzüstü bırakılmışlıktan bir an önce kurtulmalıyız.  Bir ve beraber olarak hemşerilerimizle beraber bu sarmalın içerisinden çıkacağız. Sahil ilçelerimiz hak ettiği değeri bulacak. İnebolu ekonomisine can verecek önemli bir limana sahibiz. Biz limanı küçültmeye çalışıyoruz. Ancak liman küçültülerek İnebolu büyütülemez. İnebolu, limanını büyüterek büyür, ekonomisi gelişir ve dışarıya göç verme sorunundan kurtulur. Biz yapılan her türlü eylemin takipçisiyiz. Şu asla unutulmamalıdır ki hem Kastamonu halkı hem de İnebolu halkı sahipsiz değildir. Biz Kastamonu’yu el birliği ile yine Kastamonu’nun evlatları olarak Türkiye’nin en üst düzeyinde bulunan vilayetleri arasına getireceğiz. Biz Kastamonu’yu dünya vilayetleri arasında yer aldıracağız. Bunun için çok çalışacağız” dedi.

“GÜNEŞLİ VE GÜZEL GÜNLERİ TÜM KASTAMONU HALKI İLE BERABER YAŞAYACAĞIZ”

Ülkenin ekonomik darboğazdan geçtiğini ve halkın ekonomik zorluklarla baş etmek zorunda bırakıldığını belirten Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya: “Benim emekli amcalarım, teyzelerim bayram olduğu zaman torunlarıma harçlık verebilecek miyim? Acaba kurban bayramında kurban kesebilecek miyim diye düşünmemelidir. İşte biz bu sebeplerden ötürü her emeklimize hem Ramazan Bayramında hem de Kurban Bayramında iki maaş ikramiye vereceğiz. Bu bizim boynumuzun borcudur.  Asgari ücret almak yoksulluk sınırının altında yaşamak demek değildir.  Asgari ücretin temel anlamı bir ülkede yaşayan vatandaşın hak ettiği değeri almasıdır. Devlet asgari ücretle çalışan vatandaşından vergi almaz. Biz asgari ücreti hem 1500 TL yapacağız hem de asgari ücret üzerinden alınan vergiyi kaldıracağız. Bu da bizim boynumuzun borcudur. Yaşanacak bir Türkiye için verdiğimiz her sözün arkasındayız ve mutlaka yerine getireceğiz. Halkımızı çok lanse ettirilmese de çok büyük ekonomik sorunlarla baş etmek zorunda bırakıldı. Ekonomik gücü olmayan her aileye 720 TL gelir desteği sağlayacağız.  Eğer devlet sosyal devlet ise vatandaşının cebinden 1 kuruş dahi çıkmadan vatandaşına sahip çıkacak. Anne adaylarımıza 240 TL temel ihtiyaçlarını karşılaması için çocuk katkısı sağlayacağız. Eğer çocuğu anaokuluna başlayacaksa katkı tutarı 400 TL olacak. Biz bunu başarmak zorundayız. Yaşanacak bir Türkiye, Yaşanacak bir Kastamonu kurmak zorundayız. Önceki gün Doğanyurt’tan bugün ise İnebolu’dan başlatmış olduğumuz ateş tüm Kastamonu’yu saracak. Güneşli ve güzel günleri tüm Kastamonu halkı ile beraber yaşayacağız” diye konuştu.

“MEŞALENİN IŞIĞI KASTAMONU’YU AYDINLATACAK”

İnebolu’nu n ardından Abana’yı ziyaret eden CHP Kastamonu Milletvekili Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, esnafları ziyaret etti.  Abana’da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, gösterilen sevginin hiçbir zaman karşılıksız kalmayacağını ifade etti. 

Esnafların ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Prof. Dr. Yenidünya, yıllarca ihmal edilen sahil ilçelerinin sorunlarını çözmek için her türlü girişimde bulunacaklarını dile getirerek vaatleri sadece söylemlerde bırakmayacaklarını, yapacakları icraatlarla çözümü herkesin göreceğini söyledi.

Abana’nın ardından Bozkurt’u ziyaret eden CHP Kastamonu Milletvekili Adayı Prof. Dr. Ahmet Caner Yenidünya, halkla bir araya geldi. Bozkurt’ta da halkın yoğun ilgisiyle karşılaşan Prof. Dr. Yenidünya, Kastamonu’nun aydınlık geleceğinin meşalesinin yandığını 7 Haziran’dan sonra ise bu meşalenin Kastamonu’yu nasıl aydınlattığını herkesin çok iyi göreceğini kaydetti.

Kazım BOLAT