Belediye Ekipleri 24 Saat Teyakkuzda

Kastamonu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı karla mücadele ekipleri beklenen yoğun kar yağışı öncesinde gerekli tüm önlemlerini aldı.

  • 941
Belediye Ekipleri 24 Saat Teyakkuzda
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Karadeniz Bölgesi için yapılan yoğun kar yağışı uyarısının ardından Kastamonu Belediyesi karla mücadele ekipleri vatandaşların mağduriyet yaşamaması adına önlemlerini aldı.

Karla mücadele ekipleri tarafından yapılan hazırlıkların başında bulunarak gerekli talimatları veren Belediye Başkanı Tahsin Babaş, vatandaşların hiçbir şekilde mağduriyet yaşamasını istemediklerini belirtti.

Toplamda 52 araç ve 425 personel ile kar temizleme çalışmalarına hazır olduklarını söyleyen Babaş; “Bildiğiniz üzere Meteoroloji Genel Müdürlüğümüz tarafından Karadeniz Bölgesi için şiddetli kar yağışı uyarısı yapıldı. Özellikle kar yağışının Çarşamba Günü’nden itibaren şiddetini arttırması bekleniyor. Bunun üzerine biz ekiplerimize gerekli tüm talimatları verdik. Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı karla mücadele ekiplerimiz de tüm hazırlıklarını tamamladı. Şuanda depomuzda 300 ton tuz ve 15 ton solüsyon hazır vaziyette bulunuyor. Karla mücadele ekiplerimiz 24 saat teyakkuz halinde olacak” diye konuştu.

Kar temizleme, küreme ve tuzlama çalışmalarının gece gündüz demeden aralıksız sürdürüleceğini vurgulayan Babaş, şehir merkezinde yoğun kar yağışının sebebiyet vereceği aksaklıklara ekiplerin anında müdahale edeceklerini ve bu sayede vatandaşların ulaşım hizmetlerinin de sağlıklı koşullarda yerine getirilmesine olanak sağlayacaklarını söyledi. 

(KG)