'Burcu Köksal, kongreyi provoke etti'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Erbilgin, Afyon'daki kongreyi Burcu Köksal'ın provoke ettiğini söyledi.

  • 1036
'Burcu Köksal, kongreyi provoke etti'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı; Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, İl Başkanı Hikmet Erbilgin ve ilçe başkanlarının katıldığı, partilerinin Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresi'nde yaşananlarla ilgili parti binasında basın toplantısı düzenledi.

CHP Kastamonu İl Başkanı Erbilgin, Köksal'ın kongreyi provoke ettiğini öne sürdü.

Erbilgin, "Sayın Grup Başkanvekilimiz Köksal'ın kongreyi provoke eder biçimde eşi, eşinin kardeşlerini alarak 10-15 kişilik grupla salonun dışında hazırlık yaparak salona girişini bütün kamuoyu ve biz partililer üzülerek izledik. Dolayısıyla partimiz içindeki hak ve hukukumuzu Yüksek Disiplin Kurulu ile arayacağız. Yine kongrede partiye yakışmayan biçimde davranan ancak delege olmayan üyelerin, divanın başkanına ve üyelerine yönelik saldırılarının da cezalandırılması için gerekli müracaatları yapacağız. Diğer yandan yaşananların hukuk önünde de değerlendirilmesi için avukatlarımıza gerekli talimatlar verildi." dedi.

'Burcu Köksal, kongreyi provoke etti'

Afyonkarahisar Merkez İlçe Kongresi'ndeki gerginlik

CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, 13 Eylül'de kongrenin başlayacağı sırada CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı ile CHP Kastamonu İl Başkanı Hikmet Erbilgin'in oturduğu masaya doğru yürümüş, Baltacı'ya yönelerek, "Sen beni telefonda tehdit edemezsin. Telefonda söylediklerini burada söyleyeceksin. Beni Afyon'dan AKP kazıyamadı, sen kazıyamazsın." şeklinde tepki göstermişti. Bu sırada salonda bulunanların bir bölümü "Hırsızlar dışarı" diye bağırmıştı. Köksal'a, başka bir grup da "Burcu dışarı" diyerek tepki göstermişti.

Bu sırada fenalık geçiren Köksal, ambulansla kaldırıldığı özel hastanede tedavisinin ardından taburcu edilmişti.