Karaçomak Deresi Islah Projesi Devam Ediyor

Devlet Su İşleri (DSİ) Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu, Belediye Başkanı Tahsin Babaş'ı ziyaret etti.

  • 822
Karaçomak Deresi Islah Projesi Devam Ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

DSİ Kastamonu Bölge Müdürü Sait Umucu ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı ziyaret ederek Karaçomak Deresi Islah Projesi hakkında görüşmelerde bulundu.

Karaçomak Deresi Islah Projesi, kamulaştırma ve güzergâh konularının görüşüldüğü toplantı neticesinde ortak bir mutabakata da varıldı. Kastamonu’nun gerek altyapısıyla gerekse üst yapısıyla örnek bir vilayet olması için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Babaş; “Karaçomak Dere Islahı Projesi kapsamında İnönü Mahallesi’nde 1540, Saraçlar Mahallesi’nde de 1063 metre olmak üzere toplamda 2603 metre ıslah çalışması yapımına başlanmıştır. Bizler şehrimizin her alanda kalkınmasını sağlamak adına gerekli tüm çalışmaları titizlikle yürütüyoruz. Hemşerilerimize en iyi hizmeti sunmak ve yaşamlarını en yüksek standartlarda sürdürmelerini sağlamak bizim için çok önemli. Bu bağlamda da belediyenin en temel hizmetlerinden olan altyapı hizmetleri de çok büyük bir önem arz ediyor” diye konuştu.

Ayrıca görüşmelerde mevcut Karaçomak Barajı’ndan başlayıp Hacıbey Kavşağı’nda biten proje üzerinde karşılaşılan problemler de masaya yatırılarak çözüm sağlandı. Bununla birlikte DSİ Bölge Müdürlüğü yanından giden yolun bağlantısını sağlamak için bir köprü yapımına karar verildi.

(KG)