Kastamonu'da Kadın Girişimciler Aranıyor

Türkiye genelinde kadın girişimciler yetiştirmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi Kastamonu'ya geliyor.

  • 425
Kastamonu'da Kadın Girişimciler Aranıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB sertifikalı ücretsiz kurslara katılmak isteyen kadın girişimci adayları 17 Ekim 2015’e kadar www.fikrimgelecegim.com adresine girip kayıt yaptırabilirler.

Türkiye’de kadın girişimciliğini teşvik etmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim projesi, İzmir ve Gaziantep’in ardından Kastamonu’da başlıyor.

Türk-Japon ilişkilerini geliştirmek için çalışan JTKİD ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve KOSGEB’in birlikte yürüttüğü ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek verdiği proje, Türkiye’nin hem kadın istihdamı hem de girişimci sayısında dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor.

Proje, 3 yıl boyunca ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda işlerini yaratıp geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor.

85 SAATLİK EĞİTİM

Fikrim Geleceğim Projesi'ne katılmak isteyen Kastamonulu kadın girişimci adaylarının www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurmaları yeterli.

Projeye kabul edilen 30 kadın girişimci adayı, içeriği 5 modülden ve toplam 85 saatten oluşan ve 15 gün sürecek bir eğitim alacaklar.

Dersleri Boğaziçi Üniversitesi hocalarının vereceği ve KATSO binasında gerçekleştirilecek proje ücretsiz.

Fikrim Geleceğim kursiyerleri eğitim süresince Girişimciliğe Giriş, İş Planı Kavramı ve Öğeleri, Atölye Çalışmaları, İş Planının Hazırlanması/Sunumu ve Kişisel Yönetim Becerileri derslerini alacaklar.

Bilgi için:
Deniz Öner
Elit Basın Danışmanlığı
0 532 521 81 08