Kredi Kartı Kullanmama Eylemi

Tüketici Hakları Derneği, bankaların kredi kartlarına uyguladığı aidat ücretini protesto etmek için iki süreyle kredi kartı kullanmama ve herhangi bir işlem yapmama eylemi başlattı.

  • 501
Kredi Kartı Kullanmama Eylemi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ, KREDİ KARTI KULLANMAMA EYLEMİ BAŞLATTI 
- CHP MİLLETVEKİLLERİNİN DE DESTEK VERDİĞİ EYLEMDE TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ ÜYELERİNİN KIZILAY MEYDANI’NDA BULUNAN BİR BANKAYA AİT REKLAMIN ALTINDA BASIN AÇIKLAMASI YAPMASI DİKKAT ÇEKTİ 
- TÜKETİCİ HAKLARI DERNEĞİ TARAFINDAN İKİ GÜN SÜREYLE KREDİ KARTI KULLANMAMA VE İŞLEM YAPMAMAK İÇİN İMZA STANDI AÇILDI

Tüketici Hakları Derneği, bankaların kredi kartlarına uyguladığı aidat ücretini protesto etmek için iki süreyle kredi kartı kullanmama ve herhangi bir işlem yapmama eylemi başlattı.
Tüketici Hakları Derneği üyeleri, bankaların kredi kartlarına uyguladığı aidat ücretini protesto etti. Bankaların haksız yere ve yasal olmayan yollardan kredi kartlarından aidat ücreti aldığı gerekçesiyle iki gün süreyle kredi kartı kullanmama ve herhangi bir işlem yapmama eylemi başlatan Tüketici Hakları Derneği üyelerinin, bir banka reklamı altında stant açarak imza kampanyası başlatması dikkat çekti. 
Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, bankaların yargı kararı, yasa, hak-hukuk tanımayan uygulamalarına ve deli dumrul ücretlerine karşı bankalara gitmeme, kredi kartı kullanmama ve herhangi bir işlem yapmama eylemi başlattıklarını açıkladı. İki gün sürecek eylemde bankalardan işlem yapılmaması için isteklerde bulunan Çakar, bankaların haksız uygulamaları nedeniyle bir çok ailenin dağıldığını ve intiharların meydana geldiğini önü sürdü. Yargı kararlarına rağmen bankaların ücret almaya devam ettiğini söyleyen Çakar, kara uymayan bankalara yargıçların da sitem ettiğini ifade etti.

“2012 YILINDA BANKALARIN KREDİ KARTLARINDAN ALDIĞI ÜCRET 7 MİLYAR LİRAYI AŞIYOR”
Tüketici Hakları Derneği’nin eylemine destek veren CHP milletvekilleri adına konuşan İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel ise yaptığı konuşmada, her alanda olduğu gibi Tüketici Hakları Derneği’nin bu eylemine de destek verdiklerini söyledi. Tüketici ihlallerinin sadece banka ücretlerinde değil tüm alanlarda yapıldığını sözlerine ekleyen Yüksel, bankaların 2012 yılında sadece banka kredi kartlarından aldığı ücretlerinin 7 milyar 100 milyon lirayı aştığını söyledi. Bu konuda çok sayıda kanun teklifinin olduğunu ama kanun tekliflerinin hükümet tarafından kabul görmediği için TBMM’den geçmediğini dile getiren Yüksel, vatandaşların Tüketici Hakları Derneği’nin başlattığı eyleme destek vermesini istedi.

“BANKA MÜDÜRÜNÜN AĞZINI BANTLADILAR”
Yapılan açıklamaların ardından Tüketici Hakları Derneği üyeleri tarafından hazırlanan drama oyunu sergilendi. Oyunda banka müdürü olarak görev yapan bayanın ağzından yalanlar çıktığı gerekçesiyle bantlandı. Oyunun ardından iki gün süreyle bankalara gitmeme, kredi kartı kullanmama ve herhangi bir işlem yapmama eylemi başlatıldı. İmza kampanyasına CHP milletvekilleri de imzalarıyla destek verdi.