Madde Bağımlıları Sporla Rehabilite Edilecek

İzmir Cumhuriyet Savcısı İsa Tadık ve Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Savaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan'ı makamında ziyaret etti.

  • 627
Madde Bağımlıları Sporla Rehabilite Edilecek
TAKİP ET Google News ile Takip Et

MADDE BAĞIMLILARI SPORLA REHABİLİTE EDİLECEK

İzmir Cumhuriyet Savcısı İsa Tadık ve Denetimli Serbestlik Müdürü Abdullah Savaş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Metin Kaplan’ı makamında ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Cumhuriyet Savcısı Tadık, “Cumhuriyet Başsavcılığı'na bağlı çalışan Denetimli Serbestlik Müdürlüğümüzde madde bağımlısı gençlerin topluma kazandırılması, suç işlenmemesine yönelik tedbirlerin alınması, rehabilite etme, sosyalleşmelerini sağlama gibi çalışmaları yapmaktayız. Türkiye genelinde 12 bin civarında çalıştığımız bir kitlemiz var. Sizler gibi Kamu kurum ve kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İl Müdürlüğümüzde talebimiz ortak projeler ile bu gençlerimizi sporla rehabilite edilmesini sağlamak” dedi.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kaplan ise, “İl Müdürlüğü olarak risk grubu altındaki çocuklarımızın topluma kazandırılması noktasında her türlü yardım ve desteğe hazırız. Bu gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak için boş zamanlarında spor yaptırarak enerjilerini sporla faydalı bir şekilde harcamalarını sağlayıp ruhsal ve bedensel yönden, fizyolojik ve psikolojik rahatlama sağlamalıyız. Gençlerimize bu antrenmanlar çok yararlı olacaktır. Cumhuriyet Başsavcılığımız ve Emniyet Müdürlüğümüz ile İşbirliği içerisinde Tesis ve Antrenör desteği vererek çocuk ve gençlerimizi kazanmaya çalışacağız” diye konuştu.