"Ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimize bağlıdır"

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Başkan Ünlü; "Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlatmış olduğu bağımsızlık hareketi, birlik ve dayanışma ruhuyla birleşerek tüm yurtta dalga dalga yayılmış ve milli mücadelemiz zaferle sonuçlanmıştır. Verilen büyük mücadele sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti ise Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir. Geleceği Türk gençliği aydınlatacak ve gelecek gençliğin ellerinde yükselecektir. Gençlerin doğru ve kararlı adımlarıyla Türkiye’yi geleceğe taşıyacağına yürekten inanıyorum.

Nüfusumuzun büyük çoğunluğu genç olan ülkemizin gelişmesi ve kalkınması, gençlerimizin kendilerini iyi yetiştirerek, ülke meselelerine duyarlı olmaktan geçmektedir. Üreten, yeniliklere imza atan, sorgulayan, araştıran, geliştiren bir gençlik Türkiye’yi daha güzel günlere taşıyacaktır. Biliyoruz ki; Türk gençliği kendisine verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirecektir. İçinden geçtiğimiz sıkıntılı günlerde evlerinde kalan 20 yaş altı gençlerimiz başta olmak üzere koronavirüsle mücadelemizde devletimize yardımcı olmak maksadıyla aylardır gönüllü olarak evlerinde olan tüm gençlerimize teşekkür ediyorum. Bu zor günler geçtikten sonra parklarda, caddelerde gençlerimizle birlikte olmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı‘nı kutluyor, tüm gençlerimizi sevgiyle selamlıyorum."

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN