Üniversite İle Milli Parklar Anlaştı

Kastamonu Üniversitesi, Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğü ile Yaban Hayatı alanında protokol imzaladı.

  • 374
Üniversite İle Milli Parklar Anlaştı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kastamonu Üniversitesi ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü arasında 27 Kasım 2015 tarihinde Rektörlük makamında işbirliği protokolleri imzalandı.

Bölge Müdürü Oğuz Bayazit, Bölge Müdürlüğü ile Kastamonu Üniversitesinin bilgi paylaşımın önemine dikkat çekerek protokol kapsamındaki proje sayesinde Bölge Müdürlüğünün sorumluluk alanında yaban hayatı ile ilgili önemli çalışmaların yapılacağını belirtti.

Rektörü Aydın da, imza töreninde Kastamonu Üniversitesi’nin araştırma ve ilmi faaliyetlerde kurumlara her zaman destek olduğunu ve imkanlar ölçüsünde destek olmaya devam edileceğini belirterek, iki kurum arasında imzalanan protokolün hayırlara vesile olmasını temenni etti.

İmzalanan protokol ve proje kapsamında Sinop ve Kastamonu il sınırları içerisinde yaşayan yaban hayvanlarının fotokapan kullanılarak tespit edilmesi, popülasyonları hakkında verilerin elde edilmesi, türlerin alandaki ekolojik dağılımları ve sayısal haritalar üzerinde belirtilmesi gibi çalışmalar yapılması planlanmaktadır.

VEDAT YUNUS İKİZOĞLU (İHA)