Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi

Kastamonu Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

  • 2398
Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi

Kastamonu Belediyesi tarafından Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü ile yapılan protokol sonrasında baştan sona yenilenen Karaçomak Barajı Mesire Alanı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Hafta sonu piknik yapan vatandaşlarla bir araya gelen Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, "Atıl durumdaki bir mesire alanını şehrimize, vatandaşlarımızın hizmetine kavuşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz." dedi.

Mesire alanının her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde yeniden düzenlendiğini söyleyen Vidinlioğlu, "Çevre düzenlemesi, peyzaj çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı. Mevcut aydınlatma direklerinin bakım ve onarımları yapıldı. Mescidi ve tuvaleti de yapılan alanın ayrıca yürüyüş yolları, piknik yapma yerleri, kamelyaları yenilenerek vatandaşlara doğa ile iç içe vakit geçirebilecekleri bir rekreasyon alanı sunuldu. Çalışmaların devam ettiği kafe ve restoran bölümü de kısa bir süre içerisinde vatandaşların kullanımına açık hale getirilecek." diye konuştu.

"Hafta sonu dolan mekanlardan biri oldu"

Vidinlioğlu, "Karaçomak Barajı Mesire Alanı hafta sonu boyunca dolup taşan mekanlardan biri haline geldi. Kastamonu Belediyesi ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda büyük bir güzelliğe kavuşan alan vatandaşların büyük beğenisini topladı." ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, eşi İlknur Vidinlioğlu, MHP İl Başkanı Emre Şahin, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Kapulu ile birlikte piknik yapan aileleri ziyaret etti.

Vatandaşlarla sohbet eden, çocuklarla oyun oynayan Başkan Vidinlioğlu, vatandaşların ilgisinin yoğun olmasının ayrı bir mutluluk verdiğini söyledi.

"10 yıllığına Belediyemiz bünyesine aldık"

Mülkiyeti Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü’ne ait olan mesire alanının uzun yıllardır kullanılmadığını belirten Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, "Yaptığımız girişimler sonucunda burasının kullanımını 10 yıllığına Belediyemiz bünyesine aldık. İnşallah bu süreyi uzatacağız. Burasını devraldığımızda kullanılmadığı için çok atıl bir vaziyetteydi. Bütün çevre düzenlemesini yaptık. Bazı küçük eksikliklerimiz kaldı. Vatandaşlarımız için piknik alanları oluşturuldu. Aynı zamanda burasını misafirhane olarak da kullanıyoruz. Tüm vatandaşlarımız rahatlıkla buraya gelip pikniğini yapabilir. Yiyecek ve içeceklerini alıp da gelebilir, bizim bünyemizden de temin edebilir. Böylesine bir yeri hemşehrilerimizin hizmetine sunmak bizim için de ayrı bir mutluluk kaynağı oldu. Pikniğe gelen vatandaşlarımızla sohbet ettik. Hepsi çok mutlular. Burayı daha da büyütebilirsek ne mutlu. Vatandaşlarımızdan çok ciddi bir talep var. Dolup taşıyor. İlerleyen zamanlarda Devlet Su İşleri ve Orman Bölge Müdürlüğü ile yapacağımız görüşmelerde başka neleri ilave edebileceğimizi konuşacağız. Tekrardan tüm vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum." ifadelerini kullandı.

"Böyle güzel bir alanın varlığından yeni haberimiz oldu"

Ailesiyle birlikte pikniğe gelen İpek Çelikoğlu adlı çocuk mesire alanını çok sevdiğini ifade ederek, "Burası çok güzel, Galip Amcam burasını bizim için güzel yaptırmış. Ailemle birlikte piknik yapıyoruz. Parkta da arkadaşlarımızla oynadık. Çok güzel manzarası var." dedi.

İnci Çelikoğlu ise ortamı çok beğendiğini ifade ederek piknik yaptığını, mangal yaktıklarını ve arkadaşlarıyla oyun oynadıklarını söyledi.

Mesire alanında ailesi ile birlikte pikniğe gelen bir vatandaş ise mesire alanının her yönüyle çok güzel olduğunu, başta Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Böylesine güzel bir alanın varlığından yeni haberimiz oldu. Ailemiz ile birlikte piknik yaptık. Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Herkes ailesiyle birlikte güzel bir gün geçiriyor." diye konuştu.

Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi
Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi
Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi
Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi
Karaçomak Barajı Mesire Alanı'na yoğun ilgi