Kim kimin kim neyin kıymetini bilmeli! - Bayram KOCA

Kim kimin kim neyin kıymetini bilmeli!


Sevgili okurlar, bazı nedenlerden dolayı epey bir süredir yazamıyorum. İnşallah artık içimizdeki sosyal konuları hasbelkader yazmaya devam edeceğim.

Bu günkü konumuz kıymet bilmek

Kıymet bilmek deyince akla her şey gelebilir ama önce siz siz olun sağlığınızın kıymetini bilin, sağlılıklı bir insan düşüncede, konuşmada, insan ilişkilerinde özel işlerinde dikkat eder yanılma payı azalır.

Ülkemizde o kadar çok sahtekar çoğaldı ki bu yüzden gerçek samimi dostlarında kıymetini bilmek gerekiyor. İyi niyetli olabiliriz fakat iyi niyetimizi kullandırmamalıyız. Bu günlerde ortada dolaşan dolandırıcılardan tutun maalesef ki din tüccarlarına varana kadar sahtekarlar çoğaldı. Bu nedenle dinimizin kıymetini iyi bilmeli, iyi anlamalı, bu sahtekar ve sapıklara meydan vermemeliyiz. Abuk sabuk insanlarla alışveriş yapmamalıyız ki; kendimizi çoluğumuzu çoçuğumuzu hatta ülkemizi korumalıyız.

Bir ata sözü var altının kıymetini sarraf bilir diye. Eh sarraf olmasakta uyanık olmalıyız. Memleketimizin, samimi eş ve dostlarımızın kıymetini bilmeli birlik ve beraberlik içinde olmalıyız. Sağlıklı olmaya sağlıklı düşünmeye çalışmalıyız.

Yunus Emre derki;

İlim ilim bilmektir, ilim kendini bilmektir. Sen kendini bilmezsen bu nice okumaktır.

Derdi dünya olanın dünya kadar derdi vardır.

Benlik davasını bırak, muhabetten olma ırak, sevgi ile dolsun yürek, hoş görülü olmaya bak.

Burada mesajımız kıymetini bilmemiz gereken dini, ilmi, siyasi ve sağlık üzerinedir. Kendinize iyi bakın Allaha emanet olun.

Sevgilerimle selamlar...

kocabayram112@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
13Eyl
09Kas

SEVGİ, SEVGİ, SEVGİ

23Haz
18Nis
20Kas