HACAMATIN KİLO VERMEYE ETKİSİ ? - Selma ÖNALAN

HACAMATIN KİLO VERMEYE ETKİSİ ?


Hacamat bilindiği üzere vücudun belli noktalarında biriken kirli kanın kupa yoluyla ve vakum yöntemiyle alınmasıdır .
Hacamatı öncelikle sünnet olduğu için şiddetle tavsiye ediyorum. Zaten Peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselatü vesselâm yapmışsa ve tavsiye etmişse üzerine söylenecek bir söz yoktur ve hem maddi - manevi hem dünyevî-uhrevî birçok faydası vardır.
Hacamat Efendimize (sav) Miraçta bildiriliyor. Melekler Mirâç 'ta Efendimize (sav) "ümmetine kan aldırmalarını emret" diyorlar.
"Hacamat bütün hastalıklara şifadır"
Hadis-i Şerif
Ayrıca hacamat çok kolay, çok ucuz ve pratik bir tedavi yöntemidir. Öyle zannettiğiniz gibi dayanılmaz acı falan da yok, emin olun .
Hacamat esnasında hissedeceğiniz acı en fazla hafif toplu iğnenin dokundurulması gibi bir şey ki artık sağlığınız için bu kadar acıya da katlanırsınız ( katlanmalısınız) herhalde?
Baş bölgeme hacamat yaptırdığım aynı gün işe gittim. İnanın daha huzurluydum ve kendimi çok daha hafif ve rahat hissediyordum.
İnanır mısınız? kronik baş ağrım anında kesildi.
Hacamatın burada sayamadığımız maddi manevi birçok faydası var. Yılda bir kez hacamat yaptırmak olmazsa olmazınız olsun. Sünneti seniyyeden olması da sebep olarak yeter diye düşünüyorum ne dersiniz?
Gelelim hacamatın zayıflama ile olan alakasına:
Karışık ve çok yeme, az çiğneme , ağırlıklı olarak katkılı yiyeceklerle beslenme sonucunda vücudumuzda atıklar oluştuğundan bahsetmiştik. Bu atıklar kanımızı kirletiyor ağırlaştırıyor ve damarlarımızın tıkanmasına neden oluyor. Bunun sonucunda artık çok yesek de beyne doyma mesajı gitmediğinden sürekli açlık hissediyoruz ve biz hep açız!.
Çünkü bu tıkanıklıktan dolayı ne organlarımız ve ne  de hücrelerimiz doymuyor ve tam da bu safhada KISIR DÖNGÜYE girmiş oluyoruz.
O zaman nedir çözüm?
Çözüm , kirlenen kanın hacamatla temizlenmesi.
Kan temizlenip akışkanlığı normal seyre dönünce, yeteri kadar yemek yiyecek ve doyacaksınız. Bu da zamanla düzenli , sağlıklı ve kalıcı kilo vermeyi sağlayacaktır.
Selma Önalan NEDEN BİR LOKMA kitabından..

selma.41@windowslive.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
14May

Asılı Kur'an'ın aslı

13Şub

Evlilik kutsal mıdır?

26Ara

O halde 'Happy birthday to you'..?

06Ara

Hayat eve sığmıyor artık!

20Haz

Bambu etkisi